arakan-kan-ağlıyor

Arakan’da Yapılan Canilikler Yürekleri Sızlatıyor!

Arakan'da son durum: Sırf Müslüman oldukları için ordu mensupları tarafından 3 bine yakın insan katledildi ve katledilmeye devam ediyor. Adeta bir soykırım yapılan Arakan'da durum içler acısı… Kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden diri diri yakılan bedenler, çeşitli işkencelerle öldürülen insanlar gören herkesin yüreğini sızlattı.

arakan-kan-ağlıyor

Peki dünya neden bu zulme sessiz kalıyor anlamak güç doğrusu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sabah Arakanlı Müslümanlarla ilgili Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi sağladı, Guterres'e Arakan'daki olayların daha fazla ilerlemeden durdurulması için BM'nin acil müdahale etmesi gerektiğini ve uluslararası toplumun harekete geçmesinin önemli olduğunu vurguladı. BM Genel Sekreteri Guterres ise insani krizin durması için yaptıkları temaslar hakkında da Erdoğan'a bilgi verdi.

Arakana-Yardım

Arakan'daki zulüm gören insanlar kendilerine uzatılacak bir yardım eli bekliyorlar. Arakan kan ağlıyor, arakan ölüyor bu zulme sessiz kalmak insanoğluna yakışmaz. Hangi dinden, hangi ırktan olursak olalım bir insan olarak bu zulme dur demek için elimizden geleni yapmalıyız. Sizler de ufakta olsa destek olmak adına Arakan'a yardımda bulunabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir