çikolatalı-puf

Beş Çayına Plansız Misafiriniz Mi Var? İşte Pratik 6 Tarif

Çayın yanına yapabileceğiniz hem lezzetli hem de çok pratik tarifler:

1) Çıtır çıtır: Çikolatalı puflar

çikolatalı-puf

Pratik kelimesinin eş anlamı milföy olmalı. Mutluluğun eş anlamlısı da çikolata olduğuna göre bu iki süper gücü birleştiriyoruz ve ağızda dağılan çikolatalı puflar hazırlıyoruz. Çay keyfi hiç bu kadar güzel olmamıştı.

2) Nutellalı kurabiye

nutellalı-kurabiye-1024x686

Sevdiklerinizi, misafirlerinizi her ısırıkta bulutlara uçurmak istiyorsanız Nutellalı kurabiyeye şans vermelisiniz. Ağızda dağılan, kokusuyla rüyalara daldıran bu kurabiyeleri hazırlamak da üstelik çok kolay.

3) Evdeki kahvaltılıklarla yapılabilecek: Mini pizza

mini-pizza-1024x1024

Pizzanın her hali güzel ama söz konusu çay saatiyse mini pizza her şeyden güzel. Yeşil zeytin, siyah zeytin, kaşar, domates, evde kahvaltılık ne varsa alın, hamurunuza katın ve keyfinize keyif katın.

4) Elmalı kurabiye

elmalı-kurabiye-1024x768

Elma ile tarçının aşkından ilham alın, önce kokusuyla, sonra tadıyla insanı mest eden elmalı kurabiyeleri çayın huzuruna sunun. Hem hazırlaması kolay, hem de sonuç mükemmel. Daha ne olsun?

5) Kömbe

kömbe-1024x768

Anadolu'nun enfes lezzetlerinden olan kömbe kuşkusuz kahvaltıya da, çay saatlerine de çok yakışıyor. Hem pratik hem lezzetli olmasıyla kalplerimize leziz oklar atan kömbe evinize Anadolu misafirperverliğinin samimiyetini getirecek.

6) Ispanaklı milföy

ıspanaklı-milföyIspanağın böreğe çok yakıştığında sanırız hepimiz hemfikiriz. Bu sefer yufka ile değil milföy kullanıyoruz ve çok daha pratik bir tarifle çayın yanında gururla sunuyoruz. Maksat misafirler parmaklarını yesin.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir