terssac_105163629256f5104707ef6

Daha Dolgun Saçlar İçin Pratik Çözümler ;)

Saçlarınıza volüm katmak için yapmanız gerekenler

terssac_105163629256f5104707ef6

Daha havalı ve daha gür saçlar her kadının isteği. Ama gerek şapka gerek şal kullanımı bunlara engel olabiliyor. Böyle durumlarda basit çözümlerle siz de gün boyu saçınıza hacim verebilirsiniz. Saçlarınıza hacim katmak için işte birkaç ipucu:

Ters Yıkama

Öncelikle duşta saçınızı şampuanlarken bu işlemi ters yapmanızı öneriyoruz. Yani kafanızı öne eğin ve saçlarınızı tersten yıkamayı deneyin. Bu her bir saç telinin çok daha hacimli görünmesini sağlayacaktır. Kuruturken aynı işlemi devam ettirin. Enseden başlayarak ön tarafa doğru saçınızı kurutun ve çok fazla bastırmadan taramaya özen gösterin.

images

Saç Ekleri

Evet biliyoruz yapay olan her şeye karşıyız ama bu durumda bahsettiklerimiz aslında saç ekleri. Çıt çıt ya da kaynak gibi olmayan ve istenildiği zaman takıp çıkarılabilen bu ekler çok kullanışlı. İnternette bir çok sitede gerçek saçlara çok yakın hali de satılan bu ekler saçınıza anında hacim veriyor. Küçük klipsler halinde tokalı bir şekilde saçınızın içine takacağınız bu ekler istenildiği zaman çıkartılabildiği için size rahatsızlık da vermeyecektir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise kesinlikle bu eklerin saçınızın içinde görünmemesi ve rengi ile tam kaynaşmasıdır.

Sıcak Bigudi

Annelerimizin güzellik sırları tekrar gün ışığına çıkıyor. Yalnız tabii ki son teknoloji ile! Yeni çıkan bu sıcak bigudiler eskilerden farklı olarak makinelerinden sıcak olarak çıkıyor ve saçınıza takılıyor. Saçınıza bu ısıyla beraber çok daha fazla volüm veriyor. Özellikle Amerika’da çok yaygın olan bu bigudiler şimdiden bizim de aklımıza düştü bile!

saçbakımı

Yukarıya Çekin

At kuyruğu aslında sönük saçlarda bir kaçıştır. Böyle durumlarda yapmanız gereken çok basit. Saçınızı topladıktan sonra parmaklarınız ile saçınızın önünü yukarıya doğru kaldırmanız. Yani ellerinizi toplanmış saçın içine sokun ve yukarıya kaldırın. Bu saçınızın çok daha fazla volümlü gözükmesine yardımcı olacaktır.

Kuru Şampuan

Ülkemizde yeni yeni keşfedilen bu kuru şampuanlar aynı zamanda saçlarınıza bir doku kazandırıyor. Saçınızı yeni yıkamış olsanız bile saç diplerine uygulayacağınız kuru şampuan saçınızın anında daha volümlü görünmesine yardımcı olur. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek önemli nokta var o da bu kuru şampuanı iyice dağıtmak. Saçınızda beyaz beyaz pudra kalıntıları istemiyorsanız kuru şampuanı uyguladıktan sonra mutlaka saçınızı dipten uca tarayın!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir