evde-diş-beyazlatma

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Sararmış ve lekeli dişler herkesin kâbusudur. Günlük hayatımızda içtiğimiz çay, kahve, sigara gibi etkenler ya da kullanılan antibiyotikler dişlerin kolayca sararmasına ve lekelenmesine neden olur. Şimdi sizlere öyle güzel, doğal tarifler vereceğiz ki artık kendiniz de evde dişlerinizi beyazlatabileceksiniz. Üstelik evde diş beyazlatmak için kullanacağınız bu tariflerin herhangi bir yan etkisi de bulunmamakta tabi fazla abartılmadığı sürece.

evde-diş-beyazlatma

Evde diş beyazlatma yöntemleri:

İlk tarifimiz için malzemeler:

– 1 çay kaşığı karbonat

– 1 çay kaşığı limon

Uygulanışı:

Öncelikle dişlerinizi normal diş macununuz ile güzelce fırçalayın. Karbonat ve limonu bir kabın içerisinde iyice köpürene kadar karıştırın. Hemen ardından diş fırçanızı hazırladığınız karışıma batırarak dişlerinizi hafifçe fırçalayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır aksi taktirde fazlası asit nedeniyle dişlerinize zarar verir.

İkinci tarifimiz için malzemeler:

– Olgun bir adet çilek

Uygulanışı:

Yine dişlerimizi günlük diş macunuyla fırçalayalım. Çileği bir çatal yardımıyla ezelim ve diş fırçamızı ezdiğimiz çileğe batırarak dişlerimizi fırçalayalım. Bu yöntem de en az karbonat kadar etkili olacaktır.

Son tarifimiz için malzemeler:

– 1 adet muz kabuğu

Uygulanışı:

Her uygulamadan önce olduğu gibi bunda da dişleri fırçaladıktan sonra muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürün. Bu işlemi 1-2 dk boyunca uygulayın göreceksiniz ki dişleriniz bir ton daha beyazlayacak.

Herşeyden önce bir diş doktoruna gidip muayene olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü dişlerinizde çürükler ya da herhangi bir diş eti hastalığınız varsa bu yöntemler sizin için sakıncalı olabilir. Dikkatli uygulamanızı öneririz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir