İNSAN-BEYNİ-YİYEN-SUNUCU

Dünyadaki Farklı İnançları Araştıran CNN Sunucusu, Aghoriler Geleneği Gereği İnsan Beyni Yedi

CNN International’da “Believer” isimli bir belgeselin sunuculuğunu yapan İran asıllı Reza Aslan, Hindistan’da çektiği bir bölümde Aghorilerin inançları gereği pişirilmiş insan beyni yedi.İNSAN-BEYNİ-YİYEN-SUNUCU

Dünyadaki çeşitli inanç gruplarını araştıran ve onların geleneklerini programına taşıyan Reza Aslan, Aghoriler ile ilgili çektiği bölümle tartışma yarattı.

NTV’nin Daily Mail’den aktardığı habere göre, Hindistan’ın Varanasi şehrindeki çekimler sırasında zor anlar yaşayan Aslan’a önce insan kafatasından içki içirildi.İNSAN-BEYNİ-YİYEN-SUNUCU3Bunu yaptıktan sonra ise çekim ekibinin de cesaretlendirmesiyle pişirilmiş insan beyni parçasını yenmesi istendi…

Aslan bu isteği yerine getirirken oldukça zorlandı.

Ayrıca 44 yaşındaki sunucunun yüzü insan külleriyle boyandı.

Genellikle ölülerin yakıldığı yerlerde (Varanasi) yaşayan Aghori’ler inançlarına göre ölülerin külleriyle bedenlerini boyuyor.İNSAN-BEYNİ-YİYEN-SUNUCU2Aghoriler inançları gereği, insanın en büyük korkusunun kendi ölümleri olduğuna ve bunu aydınlanmanın önünde bir engel olarak görüyorlar.

Haklarında pek fazla fotoğraf, bilgi ve kayıt bulunmayan Aghoriler ibadetlerini devam ettirseler de sayılarının zamanla çok azaldığı biliniyor. Bu yüzden ölümle yüzleşmenin yolunu ölüleri yemek olarak gördükleri biliniyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir