hızlı-saç-uzatma

Evde Uygulayabileceğiniz Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri (Erkek, Kadın)

Bir çok kişi saçlarının hızlı uzamasını ister fakat gerek mevsim şartları gerekse sıkıntı stres boya falan derken derken saçların sağlığı gün geçtikçe kötüye gider ve uzaması çok zaman alır. Peki saçlarımızı hızlı uzatmak için neler yapabiliriz dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman lafı fazla uzatmadan hızlı saç uzatmak için kür tariflerini verelim. Size hangisi daha kolay gelirse onu uygulayabilirsiniz. Bu tarifler hem erkek hem de kadınlar için kullanılabilir.

hızlı-saç-uzatma

Hızlı saç uzatma yöntemleri (Kürleri):

1. Kür Tarifi İçin Malzemeler:

Eczaneden alacağınız ampüller:

– Bemiks Ampül (B Vitamini)

– Bepanthen Ampül (Saç onarıcı)

– Evigen Ampül (E vitamini)

Uygulanışı:

Bir kasenin içerisine eczaneden aldığınız bu üç ampülden 1'er adet kırarak iyice karıştırın ve oluşan karışımı saç diplerinize güzelce masaj yaparak yedirin. Karışım kafanızda en az 4 saat kalmalı sonrasında ılık su ve hafif bir şampuanla durulama işlemine geçebilirsiniz. Bu tarifi ise haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

2. Kür Tarifi İçin Malzemeler: 

– 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı

– 1 tatlı kaşığı bal

Uygulanışı: 

Zeytinyağını bal ile iyice karıştırın ve saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yedirin. Saça ne kadar yedirirseniz o kadar faydasını görürsünüz. Sonrasında saçınıza bir bone veya streç film sararak yarım saat kadar bekleyin. Bekleme işleminden sonra ılık suyla ve hafif bir şampuanla yıkama işlemini gerçekleştirin. (Size önerimiz şampuan yerine aktarlardan alacağınız doğal sabunları kullanmanız böylelikle saçlarınız kimyasallara maruz kalmaz ve daha sağlıklı uzar.)

3. Kür Tarifi İçin Malzemeler:

– 1 adet küçük boy soğan (Mor soğan olursa daha etkili olur)

– Mikser ya da rende (Evinizde hangisi varsa)

Uygulanışı: 

Soğanın kabuklarını temizledikten sonra güzelce mikserden geçirelim (mikseri olmayanlar rende de kullanabilirler). Mikserden geçirdiğimiz soğanları bir tülbent ya da bez ile sıkarak güzelce suyunu süzelim. Elde ettiğimiz soğan suyunu saç diplerinden uclarına kadar masaj yaparak uygulayalım. Uygulama işlemi bitince yine bone ya da streç film ile sarıp yarım saat kadar bekletelim ve yine ılık suyla hafif bir şampuan ya da sabunla yıkayalım. (Bu tarif bazı kişilere biraz iğrenç gelebilir ama gerçekten çok etkilidir. İsteyenler soğanın içeriğine ve saça olan faydalarına detaylı bir şekilde bakabilirler. )

Bu tariflerle saçlarınızı doğal ve çok kolay bir şekilde uzatabilirsiniz. Şunu da eklemek isteriz ki bu işlemler sadece bir seferlik değil haftada en az 2 defa yapılmalıdır. Denediğinizde farkı sizlerde göreceksiniz. Herkese iyi günler dileriz…

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir