elma sirkesi zayıflatırmı

İşte Elma Sirkesinin Saçınıza Faydaları!

Elma sirkesinin sağlığa faydalı olduğunu biliyoruz ama daha önce saçınızı sirkeyle yıkamayı denediniz mi? İşte saçınızı elma sirkesiyle yıkadığınızda fark edeceğiniz 5 değişim;

elma-sirkesi-zayiflatirmi

1-Kokusu ilk başta ağır gelebilir

Saçınıza ilk uyguladığınız zaman biraz kötü kokabilir ancak suyla duruladığınız zaman kokunun büyük bir kısmı azalır. Sirkenin kokusuna hiç tahammülünüz yoksa sirkeli suya birkaç damla lavanta yağı ekleyip de kullanabilirsiniz.

2-Saçınız daha derinden temizlenir

Elma sirkesinin en büyük faydası saçınızda biriken saç ürünlerini (jöle, köpük, saç spreyi ya da serum) saç tellerinizden ve saç derinizden temizlemesidir.

Bir bardak suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve saçınızı bununla birkaç dakika yıkadıktan sonra durulayın ve şekillendirin.

3-Kepekleriniz azalır

Saçınız kepekli ise haftada bir ya da iki defa saçlarınızı su ve elma sirkesi karışımıyla yıkayın, kepeklerinizin kısa sürede azaldığını göreceksiniz.

Sirkenin mikrop öldürücü ve  asitli yapısı sayesinde kafanızdaki kaşıntıları da rahatlatır.
sacli-deride-kepeklenme

4-Saçınız yumuşar

Sirkenin doğal asitli yapısı saç tellerinizin üst katmanını pürüzsüzleştirir  ve kılların yuvasını doldurur. Bu sayede saçlarınız daha yumuşak olur ve daha kolay şekle girer.

5-Saçınızı parlatır

Sirkenin içerdiği asit miktarı saçınızı kurutmadan pH dengesini eşitler.
Musluk suyunda bulunan mineraller saçınızın parlamasını engeller. Sirke saç tellerinize temas ettiğinde suda bulunan bu minerallerin saçınıza yapışmasını önler.yumuşak-ve-parlak-saçlar
 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir