Kan-Grubuna-Göre-Karakter-Analizi

Kan Grubuna Göre Karakter Analizi Ve Kan Gruplarının Özellikleri

Her insan kan grubunun özelliklerini birebir taşımasa da çoğu insanda belirgin bir şekilde eşleşmektedir. Sizler de kan grubuna göre karakter analizinizi merak ediyorsanız aşağıdaki makaleyi okuyarak bu merağınızı giderebilirsiniz.

Kan-Grubuna-Göre-Karakter-Analizi

Kan Gruplarının Özellikleri

0 Grubu: 

Ultra güçlü yanlarıyla göz önündedirler. Özgüvenleri her daim yüksektir ve oldukça iyimserlerdir. Her ortama anında ayak uydururlar ve hayatı doyasıya yaşayarak keyifli zaman geçirmeyi bilirler. Günlük yaşamda ortaya çıkan sorunları pek ciddiye almazlar. İkili ilişkileri de gayet iyidir herkesle olumlu ilişkiler kurabilirler ve sağlıklı bir bünyeye sahiptirler. Yönetmeyi oldukça seven 0 grubu kişilerinin liderlik özellikleri de pek bir gelişmiştir.

A Grubu:

Topluma oldukça uyumlu yaşayan A grubu kişilerinin hisleri çok kuvvetlidir. Araştırmacı kişilikleriyle insanlara fazlasıyla yardımcı olurlar. Bir o kadar da narin olan bu grup bazen insanların tepkileriyle içine kapanık olabilmektedir. Paylaşımcıdırlar, ellerinde neleri varsa insanlarla paylaşmaktan hiç çekinmezler yalnız iş sıkıntılara gelince durumlar değişir ve sıkıntıları her neyse kimseye söylemeyip içine atarlar. A grubu kan gruplarında en narin gruptur.

B Grubu:

Bu grubun kişileri iradeleri sayesinde nerde olursa olsun rahat edebilir ve sıkıntısız bir şekilde yaşayabilirler. Akıl ve mantık her zaman için ön plandadır. Kendilerine ait olmayan düşünceleri pek benimsemezler. Pek bir inatçıdırlar ve yapıları oldukça serttir. Ayrıca empati yapmakta da üstlerine yoktur.

AB grubu:

Diğer 3 grupla benzer özelliklere sahip olan AB grubu kararsız bir kişilik yapısına sahiptirler. İnsanlara fazlasıyla önem veren bu grup oldukça sosyaldir ve deylara takılmazlar. Otoriter, tutumlu ve hoşgörülüdürler.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir