bayan-sivri-burun-babet

Kısa Boylu Bayanlar, Nasıl Daha Uzun Görünürsünüz? İşte Sizin İçin Farklı Stil Önerileri

Boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecek farklı tarzda şık stil önerileri ve kısa boylu bayan kombinleri:

1) Kısa boylu bayanlar kendi kendilerine hep şu soruları sorarlar: "Nasıl daha uzun görünebilirim?, Daha uzun görünmek için neler yapabilirim?" Sizde bu soruların cevabını merak ediyorsanız gelin hep birlikte bakalım… İlk olarak ayakkabı seçiminizi sivri burunlu topuklu ayakkabılardan yana kullanmanız bacaklarınızın ve kalçalarınızın şeklini daha fazla öne çıkararak sizi daha uzun boylu gösterecek bunu unutmayalım.

bayan-sivri-burun-babet

2) Daha uzun görünmek için ispanyol paça veya bol paça pantolonlar sizi daha zarif ve ince göstereceğinden karşınızdaki insanların algısında boyunuzun olduğundan daha uzun durduğu hissiyatını oluşturmuş olacaksınız. O yüzden İspanyol paça pantolonlar oldukça önemli. 

bayan-ispanyol-pantolon

3) Uzun boylu görünmek için renk seçiminde ise dikkat edilecek husus tercihinizi alt kısmı koyu renklerden yana yapmanız sizin daha zayıf ve uzun görünmenizi sağlayacak. Daima siyah ve tonlarını giymeniz sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

siyah-bayan-kıyafetleri

4) Kısa boylu kadınlar kesinlikle bol kesim kıyafetleri tercih etmemeliler. Dar kesim ve vücutlarına tam oturan kıyafetleri daha fazla kullanmamaya özen göstermeliler. Böylelikle daha ince ve uzun bir görüneceklerdir.

dar-kesim-elbise-modelleri

5) Yüksek bel pantolon ya da şortları tercih etmeniz bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayarak, olduğunuzdan daha uzun algısı yaratmanızda büyük rol oynayacak.

yüksek-belli-şort

6) Aynı renk kombinleri yapmaya özen gösterin, bu tarzda giyinmeniz uzun bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Bu arada koyu pantolon giyindiğinizde ayakkabınız asla çok açık renk olmamalı. Çünkü bacak boyunuzu kısa gösterir. Koyu pantolonlara koyu ayakkabılar.

bayan-kombinleri

7) Kısa boylu kadınların modası dikine çizgilere sahip uzun elbiseler ile yapacağı kombinler tıpkı az önce saydığım diğer püf noktalar gibi uzun görünmenizi sağlar. Ayrıca mini elbise ve etekler bacak boyunuzu uzun gösterir.

abiye-elbise-modelleri

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir