mide-yanmasına-ne-iyi-gelir

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir? Doğal Yollarla Mide Yanmanızı Geçirin!

mide-yanmasına-ne-iyi-gelir

Mide yanmasına ne iyi gelir? Gelin hep birlikte bu sorunun cevaplarına bakalım… Mide yanması hafife alınacak durumlardan değildir ve bir hastalığın (Reflü, Gastrit gibi) belirtisi olabilir o yüzden sizin de mideniz sık sık yanıyor ya da ekşiyorsa mutlaka bir doktor muayenesinden geçmelisiniz. Yok ben zaten doktora gittim sadece yediklerimle alakalı diyorsanız o zaman sizlere doğal yollarla mide yanmanızı geçirecek tarifler verelim…

Mide Yanması İçin Doğal Çözümler:

– Mideniz her yanmaya başladığında 1-2 yudum süt için.

– 1 çay kaşığı karbonatı 1 çay bardağı suya karıştırarak için (En kısa sürede ve kesin bir şekilde etki eden tarif bu).

– Yemeklerden sonra bitki çayları tüketin (Kekik, zencefil, papatya çayı).

– Şekersiz sakız çiğneyin.

– Kavun ve muz tüketin.

– 1 tatlı kaşığı bala bir tutam tarçın atarak yeyin.

Bu tariflerle mide yanmanızı ya da ekşimenizi çok rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Bizce en etkilisi karbonatlı su tarifidir. Sizler de deneyerek hangisinin bedeninize daha iyi geldiğini keşfedebilirsiniz.

Mide Yanması Neden Olur ve Nasıl Önlerim?

Mide yanmasının en büyük nedeni aşırı yağlı tüketilen yemekler ve asitli içeceklerdir. Hayatınızdan kızartma tarzı yağlı yiyecekleri ve asitli içerikleri çıkartırsanız çok rahatlarsınız. Aşırı baharatlı ve acılı yemeklerden de olabildiğince uzak durun. Limon tüketimini ise sınırlayın. Çay kahve de mide yanmasını tetikleyeceği için günde 1'er fincanı geçmemeye çalışın. Soğukta mide yanmasına neden olabilir kendinizi aşırı soğuklardan olabildiğince koruyun. 

Beslenmenize olabildiğince dikkat etmeniz gerekir. Yatmadan en az 2-3 saat önce yeme içme tamamen kesilmelidir. Yanma hissi geldiği zaman pantolonunuzun ya da elbisenizin kemerini genişletin ya da bol kıyafetler giyerek midenizi az da olsa rahatlatın. Konunun başında da belirttiğimiz gibi mide yanması hiçte hafife alınabilecek bir durum değildir özellikle de bu durum sık sık oluyorsa kesinlikle bir doktora görünmelisiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir