parfüm-kullanmadan-güzel-kokmam

Parfüm Kullanmadan Da Güzel Kokabilirsiniz! Nasıl Mı?

Hemen hemen herkes parfüm kullanıyor fakat parfümlerin kokusunun fazla kalıcı olmaması ya da ter kokusunu önleyememesi insanların canını bir hayli sıkıyor. Şimdi sizlere parfüm kullanmadan da güzel kokmanın sırlarını vereceğiz 🙂

parfüm-kullanmadan-güzel-kokmam

– Öncelikle vücut şampuanı kullanırken kendinizi hemen durulamayın. 5 dakika kadar vücut jelinin vücudunuzda kalmasına izin verin. Böylece vücudunuzun güzel kokuyu emmesiyle işe başlayacaksınız.

– Okula veya işe gitmeden önce sabahları duş almak, uykudan uyanarak duşa girmek vücudunuzu tazeler. Bunun için kalktığınızda ilk işiniz gece vücudunuzun yataktaki sıcaklıktan ötürü salgıladığı teri ve yağı üstünüzden atmak, mis gibi kokmak olsun. 

– Dişlerinizi günde en az iki kere fırçalayın ve yemeklerden sonra gargara uygulayın. Eğer bunu yapmazsanız diğer tüm yaptıklarınızı çöpe atmış olursunuz. Kötü nefes çok kolay hissedilen bir kokudur. Ayrıca sigara içmemeniz gerektiğini de anlayabiliyorsunuz.

– Giysilerinizin içine "biraz" kabartma tozu serpiştirebilirsiniz. Yoğun terleme durumlarında bu size yardımcı olur.

– Giysilerinizi temiz tutun ve giyinin. Terli bir giysiyi kuruduktan sonra bile giymeyin.

– Kokulu ojeler kullanabilirsiniz, kokulu ojeler hem hafif hem de hoş bir koku yayar etrafa. Bununla da kalmaz tırnak ve elinizde hoş bir görünüm yaratır.

– Elbise dolaplarının, çorap ve iç çamaşırı çekmecelerinin içine doğal kokulu bir sprey sıkın ya da deniz tuzu gibi değişik kokular içeren elbise dolaplarına koyabileceğiniz torbalardan alın.

– Çantanızda ya da cebinizde yağ bazlı bir stick taşıyın. Yağ bazlılar uzun süre ciltte kalırlar ve alkol bazlılara göre daha yoğundurlar. Bu nedenle daha güçlü koku yayarlar. Melisa ya da yaseminli yağları ile denemeye başlayabilirsiniz. Eminim memnun kalacaksınız.

– Duş almanızın zor olduğu veya zamanınızın kısıtlı olduğu durumlarda koltuk altlarınızı silerek rahatlayabileceğiniz tek kullanımlık mendillerden de faydalanın.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir