saç-dökülmesine-çözüm

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir? 3 Farklı Kür Tarifi İle Saç Dökülmesine Çözüm!

Saç dökümlesine ne iyi gelir? Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir? Erkek ve kadın tipi saç dökülmesi nedenleri, tedavisi ve kür tarifleri:

saç-dökülmesine-çözüm

Kadın tipi saç dökülmesi dendiğinde akla direk vitamin eksikliği ve stres gelir. Çünkü kadınların erkeklerde olan testesteron hormonu gibi bir derdi yoktur. Bu sebeple kadınların saç dökülmesi tedavisi basit yollarla (vitamin, kür desteği gibi) kontrol altına alınabilmektedir.


saç-dökümlesinin-nedenleri

Erkek tipi saç dökülmesi ise bazen stresten bazende genetik (ırsi) olabiliyor ve tedavisi zorlaşıyor. Saç Bakım Kürleri

saç-dökülmesi

Stres kaynaklı saç dökülmeleri için besleyici 3 farklı kür tarifi:

1) Karanfil Kürü:

Karanfil Kürü İçin Malzemeler:

– 20 – 30 adet karanfil
– 500 ml'lik pet sişe
– 500 ml içme suyu

Uygulama:

Karanfilleri pet şişeye atın, üzerine suyu ilave edin ve karanlık bir yerde 1 gün boyunca bekletin. 1 günün sonunda kürünüz kullanıma hazır hale gelecektir. Bu suyu 2 günde bir saçlarınızı yıkadıktan sonra saç diplerinize temas edecek halde friksiyon yapın ve saçlarınızı tarayın. 2-3 hafta sonra saç dökülmenizin azaldığını hatta durduğunu göreceksiniz. 1-1 buçuk ay sonra ise diplerden yeni saçların çıktığını farkedeceksiniz. Sabırla uygulamaya devam edin.

2) Maya Kürü:

Maya Kürü İçin Malzemeler:

– 50 gr yaş maya

– 1 tatlı kaşığı Bal

Uygulama:

Maya ve balı ufak bir kase içerisinde iyice karıştırın, yaklaşık yarım saat üzeri köpük olana kadar sıcak bir yerde bekletin. Elde ettiğiniz karışımı ılık olarak saç diplerinden uçlarına kadar bir tarak yardımı ile yedirin. Sonrasında streç film ile saçlarınızı sarın. Kür saçlarınızda 40-45 dk bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez yapacağınız bu kür sayesinde saç dökülmeniz duracaktır.

3) Soğan Kürü:

Soğan Kürü Malzemeler:

– 1 adet soğan

– 1 tatlı kaşığı bal

Uygulama:

Soğanı güzelce yıkayıp soyun, bir rende yardımıyla rendeleyin. Rendeledğiniz soğanın suyuna 1 tatlı kaşığı balı ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç derinize iyice masaj yaparak yedirin ve streç film ile sararak akşamdan sabaha kadar saçlarınızda bekletin. Eğer o kadar bekletemem diyorsanız minimum 3 – 4 saat olacak şekilde saçınızda bekletin. Bu kür sayesinde inatçı saç dökülmeleri bile duracaktır. Haftada 1 – 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Evet herkesin evde kolaylıkla hazırlayabileceği 3 farklı kür tarifi verdik. Öncelikli olarak bir dermatoloji uzmanına görünün sonrasında doktor tedavisine ek olarak bu kürleri uygulayın. Umarız saçlarınızın dökülmesi bu kürler sayesinde tamamen durur. Kürleri denediğinizde sonuçlarını yorum olarak belirtebilir, ek kür tarifleri isteyebilirsiniz. Herkese sağlıklı günler dileriz…

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir