yürüyüş-yapmak

Yaz Ayları Yaklaşıyorken Vücudunuzu Şekle Sokmaya Başlayın! Forma Girmeniz İçin Öneriler

Kadınlar her zaman düzgün bir fiziğe sahip olmak ister. Orantılı bir fizige sahip olmak için aylarını belki de yıllarını bile verebilirler. İstediğimiz vücuda sahip değilsek de diğer kadınlara hasetle bakarız.

yürüyüş-yapmak

Bu yaz bambaşka olacak, düzgün ve biçimli hatlarımızla rakibelerimizi gölgede bırakacağız. Peki spor salonuna gitmeden kendi başımıza bunu nasıl başaracağız? Azim ve hırsla. Çok isteyin ve pes etmeyin. peki bunun için başka yapmamız gerekenler neler?

Sandalye hareketi bacak kaslarını çalıştıran en kilit egzersizlerden biri. Sandalye egzersizini bir ay kadar tekrarlayın ama hiç yılmadan her gün en az 15 ila 20 dakika kadar yapın. Bir ayın sonunda bacaklarınızda gözle görülür oranda incelme göreceksiniz.

sandalye-egzersizi

Yaza hazır olmak için egzersizlerime devam edin. Haydi hanımlar, hemen şimdi hiç düşünmeden, ertelemeden, bahane bulmadan hemen şimdi harekete geçin. Elinizdekileri bir kenara bırakın ve bu egzersizi yapın! Hemen şimdi! Kendiniz için, sadece siz mutlu ve güzel olun diye!

Rahat birşeyler giyin ve boş bir alana geçin. Ayaktayken çömelin ve sandalye varmış gibi eğilip oturmaya çalışın. Tabii ki sandalye olmayacak. Oturma hareketini yaparken yani çömelirken yavaşça kalkıp çömelin ve bu sırada bacak ve popo kaslarınızı sıkın. İyice sıkın ve nefes alıp verin ki, egzersiz işe yarasın. Ne kadar sızı hissederseniz o kadar etkili oluyor ve yağ yakıyorsunuz demektir. İşte bu kadar basit.

fit-kadın-vücudu

Günde 15 dakika bu harekete devam edin ve sonucu görün. Bunun dışında koşun, koşamıyorsanız her gün sabahları en az yarım saat tempolu yürüyüş yapın. Takın en sevdiğiniz müziği kulağınıza boş bir alan bulun, sahil, park ya da orman gibi bir yer ve yürüyün. Yürürken de bacaklarınızın forma girdiğini hissedin bacaklarınızı iyice sıkarak ve nefes alıp vererek yürüyün. Hedefinizdeki bacakları düşünün ve azminizden güç alın.

Bunun yanında light beslenmeye devam edin, bolca sebze meyve tüketin. Bol su için. Ama kesinlikle sloganınız, pes etmek yok, olsun. Unutmayın hanımlar, yılmadan dediklerimi yaparsanız hayalinizdeki bacaklara sahip olursunuz

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir